ساخت دئودورانت با اسانس های آنتی باکتریال گیاهی

ساخت دئودورانت با اسانس های آنتی باکتریال گیاهی

انواع مام ها و دئودورانت ها برای جلوگیری از تعریق بدن و ایجاد بوی بد در تمامی داروخانه ها و فروشگاه های لوازم بهداشتی موجود هستند که دارای برند ها و انواع مختلفی هستند که هر کدام با توجه به نوع پوست افراد محصولات متنوعی تولید و روانه بازار کرده اند.

مام: مام یا ضد عرق ها همانطور که از نامشان مشخص است با تاثیر بر روی غدد عرقی موجب کاهش عرق در فرد و در نتیجه کاهش بوی بد بدن می شود که دارای عنصرهای آلومینیوم و زیرکونیوم می باشد که درصد ترکیب مختلفی دارند. آلمینیوم ضد قارچ و آنتی باکتریال است و به همین دلیل استفاده از مام می تواند باعث از بین رفتن باکتری ها شود.

دئودورانت: دئودرانت رفع کننده بوی بدن است که از ترکیب روغن معطر،اسانس و الکل به دست می آید .دئودرانت ها فرآیند عرق کردن را از بین نمی برد تنها بوی ناخوشایند عرق را از بین می برد.

 

حال این سوال پیش می آید که آیا دئودرانت و ضد عرق ها سرطان زا هستند:

عملکرد مام ها ، اسپری های ضد عرق و دئودورانت ها بگونه ای است که با کنترل سطح باکتری در زیر بغل ، بوی بد بدن را کنترل میکنند. ، کسانیکه بصورت روزانه از اسپری های ضد عرق استفاده میکنند ، سطح باکتری ها حتی باکتری های مفید در زیر بغل آنها به شدت کاهش یافته. این عملکرد در مورد مام ها نیز صدق میکند این در حالیست که ما به باکتری های برای زندگی نیاز داریم و وقتی این افراد استفاده از دئودورانت و اسپری ضدعرق را کنار گذاشته اند به شدت تجمع باکتری ها زیاد گردیده .از طرف دیگر مواد تشکیل دهنده اسپری های ضد عرق ،امکان تغییر در DNA را دارا میباشند که این خود باعث بوجود آمدن شک در  استفاده از محصولات ضدعرق میشود.

ساخت مام و دئودرانت با اسانس های آنتی باکتریال:

یکی از روش های جدید و به روز، ساخت مام و دئودرانت از اسانس های گیاهی می باشد که مزایای زیادی دارد.اسانس های گیاهی دارای بوی خوش و مطبوعی می باشند و موجب ایجاد این بوی خوش بر روی پوست می شود و این موضوع که مام و دئودرانت می تواند در دراز مدت سرطان زا باشد را نیز حل کرده اند زیرا به دلیل گیاهی بودنشان برای بدن نه تنها ضرر ندارند بلکه مفید هم هستند و خاصیت آنتی باکتریالی دارند.
از جمله این اسانس های گیاهی می توان به گیاه درمنه کوهی اشاره کرد .درمنه کوهی در مناطق خشک رشد می کند و خاصیت ضدانگلی و ضدباکتریایی دارد و در درمان زخم و بهبود التهاب آن بسیار مورد استفاده قرار می گیرد این گیاه بوی خوشی نیز دارد به همین دلیل در ساخت مام و دئودرانت می توان از این گیاه استفاده کرد.
گیاه درمنه کوهی با از بین بردن انگل ها و باکتری های مضر بر روی سطح پوست باعث از بین رفتن بوی بدن و خوشبو کردن پوست می شوند. ساخت مام و دئودرانت از اسانس گیاه درمنه کوهی می تواند هم باعث خوشبو کردن بدن شود هم ضد تعریق پوست باشد در نتیجه از سرطانی شدن بدن به وسیله مام و دئودرانت آنتی باکتریال شیمیایی نیز جلوگیری می شود.

ساخت دئودورانت با اسانس های آنتی باکتریال گیاهی

 

شرکت داروسازی شمیم سبز

داروسازی شمیم سبز با بهره گیری از بهترین متد روز دنیا موفق به تولید انواع اسانس های گیاهی با کیفیت و درجه خلوص بالا شده است که هرکدام از این اسانس ها به سبب گیاهی بودنشان دارای ویژگی ها و خواص درمانی بالایی هستند که می توان از این اسانس های گیاهی در ساخت انواع مام و دئودرانت آنتی باکتریال در صنعت استفاده کرد.

 

, , , , , , ,
نوشتهٔ پیشین
سلام دنیا!
نوشتهٔ بعدی
تاثیر اسانس های گیاهی بر روی نگهداری میوه در سردخانه

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست